En son haberleri Telegram kanalımızda takip edin
Hikmet Hacıyev Azerbaycan Televizyonunun kuruluş günü ile ilgili paylaşımda bulundu
Azerbaycan Cumhurbaşkanı'nın yardımcısı, Cumhurbaşkanlığı İdaresi Dış Politika Meseleleri Dairesi Başkanı Hikmet Hacıyev, Azerbaycan'da televizyon yayınının başladığı gün münasebetiyle paylaşımda bulundu.
Oxu.Az bildiriyor ki, o bu konuda X hesabında açıklama yaptı.
"Bugün - 14 Şubat Azerbaycan'da televizyon yayınının başladığı gündür. 1956 yılının tam bu gününde Doğu'da ilk televizyon ülkemizde 'Dikkat! Dikkat! Bakü Yayında' sözleriyle yayına başlayarak halkımızın siyasi ve kültürel hayatında yeni bir dönem açtı. Bugün televizyon kanallarımız içerik ve format açısından sürekli yenileniyor, sunulan her programda, her video haberde yaratıcı ekibin profesyonelliği ve emeği açıkça hissediliyor. Bu önemli gün münasebetiyle televizyon çalışanlarını içtenlikle tebrik ediyor, onlara yaratıcılık başarıları ve yeni başarılar diliyorum."
Bu gün – 14 fevral Azərbaycanda televiziya yayımına başlanıldığı gündür. 1956-cı ilin məhz bu günündə Şərqdə ilk televiziya ölkəmizdə “Diqqət-diqqət, göstərir Bakı” sözləri ilə efirə çıxaraq xalqımızın siyasi və mədəni həyatında yeni bir mərhələ açdı. Bu gün televiziya… pic.twitter.com/DiJvbJSo7G