MDB ölkələrinin DİN başçıları terrorizmlə mübarizəni müzakirə ediblər
Müstəqil Dövlətlər Birliyi (MDB) ölkələrinin Daxili İşlər Nazirləri Şurasının iclasında ekstremizmə və terrorizmə qarşı mübarizə məsələsi müzakirə edilib və müvafiq qərar qəbul olunub.
Oxu.Az TASS-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Belarusun daxili işlər naziri İvan Kubrakov görüşün yekunu üzrə jurnalistlərə açıqlamasında bildirib.
"Uzun müddətdir müzakirə olunan, həlli yolları işlənib hazırlanan məsələ ekstremizm və terrorizmlə mübarizədir. Vəzifəmiz profilaktik tədbirləri görməyə, insanların ölümünün və cinayətlərin qarşısının alınmasına imkan verəcək tədbirləri və həll yollarını işləyib hazırlamaqdır", - o bildirib.
Kubrakovun sözlərinə görə, Şuranın iclasında ümumilikdə 13 məsələyə, o cümlədən kibercinayətkarlığa və narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsinə qarşı mübarizə ilə bağlı məsələlərə baxılıb. "Bu gün qəbul olunan qərarlar dərhal əlavə tədbirlərin görülməsini tələb edir", - Belarus DİN başçısı vurğulayıb.
Qeyd edək ki, iclasda Azərbaycan, Belarus, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Rusiya, Tacikistan, Türkmənistan və Özbəkistanın daxili işlər nazirləri, MDB-nin Antiterror Mərkəzinin, İcraiyyə Komitəsinin nümayəndələri iştirak ediblər.
"Müstəqil Dövlətlər Birliyi (MDB)" teqi üzrə xəbərlər
- Azərbaycana gələn turistlərin sayı NİYƏ AZALIB?
- Mərkəzi Asiya üçün tarixi razılaşma - "Ağrı nöqtələri" və qanlı toqquşmalara son
- Azərbaycan Birləşmiş Millətlər Təşkilatı (BMT) və qurumlarına nə qədər vəsait xərcləyib?