Azərbaycan 2024-cü il Paralimpiya Oyunlarına daha üç lisenziya qazanıb
Daha üç azərbaycanlı idmançı 2024-cü ildə Parisdə keçiriləcək Yay Paralimpiya Oyunlarına lisenziya qazanıb.
Oxu.Az azerisport.com-a istinadən xəbər verir ki, paracüdo yarışlarında Xatirə İsmiyeva (J1, +70 kq), Dürsədəf Kərimova (J2, +70 kq) və İlham Zəkiyev (J1, +90 kq) çıxış edəcəklər. Beləliklə, Milli Paralimpiya idmançılarının 17 lisenziyası var.
Əvvəllər lisenziyaları Oloxan Musayev (nüvə itələmə), Rüfət Rəfiyev (nüvə itələmə), Lamiyə Vəliyeva (qaçış, 100 m, 400 m), Səid Nəcəfzadə (uzunluğa tullanma, T12), Orxan Aslanov (uzunluğa tullanma, T13), Roman Saleh (üzgüçülük, 50 və 100 m), Vəli İsrafilov (üzgüçülük, 50 və 100 m), Könül Süleymanova (üzgüçülük, 50 və 100 m), Kamran Zeynalov (güllə atıcılığı, 50 m), Aybəniz Babayeva (güllə atıcılığı), Sabir Zeynalov (para-taekvondo, 58 kq, K-44), İmaməddin Xəlilov (para-taekvondo, 70 kq, K-44), Əbülfəz Abuzərli (para-taekvondo, 80 kq, K-44) və Cahan Musayev (ox atıcılığı) əldə ediblər.