BTQ-dən müstəmləkəçiliyə qarşı mübarizəyə dəstək fləşmobu ilə bağlı paylaşım
Bakı Təşəbbüs Qrupu müstəmləkəçiliyə qarşı mübarizəyə dəstək fləşmobu ilə bağlı paylaşım edib.
Oxu.Az xəbər verir ki, paylaşımda deyilir:
"Bakı Təşəbbüs Qrupu tərəfindən təşkil edilən "Kolonializm: milli-dini kimliyin silinməsi" adlı beynəlxalq konfrans çərçivəsində müstəmləkə rejimlərinə qarşı mübarizə aparanlara dəstək üçün fləşmob keçirilib. Konfrans iştirakçıları dinc etirazlarda iştirak etdiklərinə görə Fransa hakimiyyəti tərəfindən həbs edilmiş Yeni Kaledoniya siyasi məhbusları ilə həmrəyliklərini ifadə ediblər, onların azadlığa buraxılmalarına çağırıblar, "Müstəmləkəçiliyə son!" və "Azadlıq" yazıları olan plakatlar qaldırıblar".
Les participants à la conférence ont organisé un flashmob en soutien aux prisonniers politiques emprisonnés illégalement par les autorités françaises. Ils ont appelé par leurs noms chaque détenu et exigé leur libération et protesté avec des pancartes portant les inscriptions «… pic.twitter.com/6XePw7eNpc