Fransanı taxtabitilər bürüyüb: Hökumət təcili toplanır, parlament xüsusi qanun hazırlayır
Fransanın müvafiq nazirliklərinin nümayəndələri tezliklə 2024-cü il Olimpiya Oyunları ərəfəsində ölkədə taxtabitilərin yayılması problemi ilə bağlı iclas keçirəcəklər.
Bunu Fransanın baş naziri Elizabet Born deyib.
“Biz bu istiqamətdə fəaliyyətimizi davam etdirmək və işimizi gücləndirmək əzmindəyik. Yaxın günlərdə müvafiq nazirlərlə görüş keçiriləcək. Biz həşəratların təsirinə məruz qalmış insanları müəyyən etmək, onlara kömək göstərmək və lazımi bölgələri dezinfeksiya etmək, ümumiyyətlə problemin uzunmüddətli həll yollarını tapmağa çalışırıq”, - deyə Nazirlər Kabinetinin rəhbəri Fransa Milli Assambleyasının (parlamentin aşağı palatası) iclasında çıxışı zamanı bildirib.
Öz növbəsində, deputatlar taxtabitilərin yayılmasına qarşı mübarizəyə həsr olunmuş qanun layihəsini dekabrda müzakirəyə təqdim etmək niyyətindədirlər.
Qanun layihəsində zərərvericilərə qarşı mübarizənin, xüsusən də aztəminatlı vətəndaşların yaşadığı sosial evlərdə ödənişz təşkili təklif olunacaq.
Mənbə: TASS
- Makronun demokratiya və plüralizmə zərbəsi: Le Pen niyə bütün səviyyələrdə bloklanır?